Menü Kapat

8-10  Yaş Arası Çocuklarla İzlenebilecek En İyi 5 Film

Charlie’nin Çikolata fabrikası [8+ yaş]

Ünlü çikolata fabrikasının sahibi Willy Wonka altın biletleri bulan beş çocuğa fabrikayı gezdireceğini açıklar. Şans eseri bu biletlerden biri de fakir bir çocuk olan Charlie ‘ye çıkar.

Ancak normal bir fabrika değildir girdikleri fabrika. Tuhaf, eğlenceli ve biraz da tehlikelidir. Charlie ve diğer dört çocuk çeşitli maceralar yaşarlar.

Harika bir film. Tavsiye ederim. Ama izlerken yanınızda tatlı birşeylerde olsun.Çünkü filmdeki çikolatalar acayip güzel:)

Evde Tek Başına [9+ yaş]

Kalabalık bir aile yılbaşı tatili için Paris’e gidecektir. Ancak sabah aceleyle uçağa bindiklerinde Kevin’in yanlarında olmadığını fark edip dehşete düşerler. Ailesi tarafından sürekli eleştirilen Kevin ise evde yalnız olmaktan memnundur. Ancak dışarıdaki hırsızlar da Kevin’in tek başına olduğunun farkındadır bu da evin soymak için ideal bir zamandır. Ancak Kevin’in hırsızlarla mücadele edişine bakılırsa belli ki yanılmışlar.

Harika bir film herkese tavsiye ederim.

Coco [7-8 yaş]

Yılda bir kere ölüler yaşayanlar dünyasına gelir. Ancak hiçbir yaşayan insan ölüler dünyasına gitmemiştir. Ancak Miguel bir ilk olur ve ölüler dünyasına gider.Aile içi sorunları çözmeye çalışırken önemli aile sırları öğrenir.

Çok güzel bir film. Komik,duygusal,maceralı… Ancak içinde ölüm olayları geçtiğinden,bence 7-8 yaş ve üzeri için uygun.

İnanılmaz Aile [8+ yaş]

Bir zamanlar Mr. Incredible adıyla tanınan Bob Parr dünyayı kötülerden kurtarmaya çalışan bir süper kahramandır. Kendisinin, eşinin, ve hatta çocuklarının bile süper güçleri vardır. Ancak zamanla, karısıyla bu yorucu düzenin fazla geldiğine karar verip normal bir hayat kurmaya çalışırlar. Fakat Mr Incredible gibi bir adam için de sigortacılık fazla normaldir. Böylece hiç beklemedikleri olaylarla karşı karşıya kalırlar.

On numara film. Özellikle aksiyon sevenler için. Ayrıca çok komik ve eğelenceli, kesinlikle izlenmeli

Megazeka (Megamind) [7+ yaş]

Mavi ve koca kafalı kötülerin en kötüsü… Megazeka. Herhalde kendi seçseydi girişin böyle olmasını isterdi. Süper kötü Megazeka yıllardır Metrocity’ye hükmetmek istemektedir. Fakat şehrin süper kahramanı Metroman her seferinde onu engeller. Ancak Megazeka’nın saldırılarından birinde Metroman ölür. İlk başta çok sevinen Megazeka sonradan amaçsız yaşamanın korkunç olduğunu fark eder. Böylece kendine bir rakip yaratır…

Michael Jackson’un şarkılarıyla renklendirilen efsane bir film!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir