Menü Kapat

6-8 Yaş Arası Çocuklarla İzlenebilecek En İyi 5 Film

6-8 Yaş Arası Çocuklarla İzlenebilecek En İyi 5 Film

Ailecek izlenebilecek güzel filmler mi arıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz! Bu yazıda hem filmlerin isimlerini hem de kaç yaş aralığındaki çocuklar için olduğunu bulabilirsiniz!

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? (6+)

Benim küçükken en sevdiğimi filmlerden biriydi. Bu üç filmlik seriyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Bir viking kabilesi ejderhalarla savaşır, onları öldürmek ister. Ancak sonra onları eğitip dost olurlar ve ejderha düşmanlarına karşı savaşırlar.

Cesur (8+)

Çok güzel bir film kesinlikle izleyin. Okçulukta çok yetenekli olan Cesur, annesi onun kararlarına karşı çıkınca büyücüden yardım ister. Ancak korkunç bir hata sonucu annesi bir ayıya dönüşür ve Cesurda maceralara atılarak laneti bozmaya çalışır.

Ratatuy (6+)

Bir fare en büyük hayali olan aşçılık için Paris’e gider. Ancak insanlar farelerden çok hoşlanmadığı için çeşitli maceralar yaşar.

Karmakarışık (6+)

Hala bile bayıldığım filmlerden biri karmakarışık. Kesinlikle izleyin. Aslında Rapunzel’in hikayesini konu alır. Ancak klasik hikâyede birkaç değişiklik yapılır. Rapunzel kulede hapistir. Bir haydut kuleye çıkar ve Rapunzel onu esir alır. Birlikte yaptıkları iş birliği ile kuleden kaçarlar. Başka haydutların da olduğu bir maceraya atılırlar.

Ters Yüz (7+)

Bayıldığım filmlerden bir diğeri de bu. Riley ve ailesi taşınır ve hayatları oldukça değişir. Kafasında neşe, üzüntü, öfke, tiksinti ve korku onu mutlu etmeye çalışır. Neşe ve üzüntü de gidince bu iyice zorlaşır.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir